... děláme šperky více než 20 let

Co si nechat vyrýt na snubní prsten

Vybírání snubních prstenů je jedna z nejzásadnějších věcí, které musí být před svatbou vyřešeny. Většina párů ji nechce odbýt, neboť prsteny jsou jedna z mála věcí, které jim zůstanou na celý život.

Nabídka na trhu je tak široká, že svého favorita si najde každý. Třešinkou na dortu snubních prstenů je rytina. Pokud jste se ještě nerozhodli, jestli o rytinu stojíte, nebo by se vám líbila, ale nevíte, co si nechat na vaše prsteny vyrýt, nabízíme malou inspiraci.

Rytí neboli gravírování je technika, kterou se postupně odstraňují tenké vrstvy materiálu až vznikne požadovaný ornament či nápis. Gravírování je známé již od pravěku, zdokonaluje se technika rytí a samozřejmě motivy.

Naprostou klasikou je zvěčnění data svatby a jméno manžela či manželky. Kromě toho, že bude vaše polovička stále pomyslně s vámi, může taková rytina usnadnit nalezení prstýnku v případě jeho ztráty. Stále více snoubenců si nechává vyrýt místo jména přezdívku nebo oslovení, kterým si říkají jen oni. A datum nemusí být datum svatby, ale třeba první schůzky, zasnoubení nebo narození dětí.

Vnitřek vašeho prstenu může zdobit také krátký citát, nejčastěji jde o vyznání Miluji Tě v nejrůznějších jazycích. Naprosto osobitý prstýnek bude, pokud zvolíte k rytí nějakou svoji osobní „hlášku“.

Alternativou textu jsou znaky. Srdíčko, jin a jan, nekonečno, pro milovníky horoskopů třeba znak pro vaše znamení. Patříte-li mezi vyznavače tetování, můžete si nechat vyrýt i motiv, který má třeba váš partner vytetovaný. Fantazii se meze nekladou, nicméně i přes vyspělou techniku a šikovné ruce rytců ne vše vyrýt lze a ne vše se na prsten vejde.

Z méně obvyklého ranku jmenujme ještě například otisky prstů, krevní skupinu partnera, jména dětí či GPS souřadnice místa svatebního obřadu.

Pokud jsme vám poradili, těší nás to. Pokud jsme vám plejádou možností ztížili výběr, omlouváme se.