... děláme šperky více než 20 let

Jak vybírat snubní prsteny

Výběr snubního prstenu je pro mnohé z nás vzrušující životní událost. Jak ale vybrat ten správný? Máme zde pár tipů, které vám napomůžou rozhodnout se pro ideální snubní prsten pro vás a vašeho partnera či partnerku.

Použité materiály

Materiál je velmi důležitým, až základním aspektem při výběru snubního prstenu. Výběr použitého materiálu je záležitostí nejen vkusu, ale například i vašeho zdravotního stavu z hlediska intolerancí vůči různým druhům kovu. V neposlední řadě je třeba zohlednit při výběru materiálu i vaše finanční možnosti. V našem ateliéru pracujeme s tradičními materiály pro výrobu snubních prstenů jako jsou žluté či bílé zlato, ale i velmi moderním červeným zlatem. Váš snubní prsten na vaše přání posázíme kameny dle vašeho výběru.

Na velikosti záleží

Vybrat správnou velikost snubního prstenu je tak trochu oříšek. Naše tělesné proporce se časem mění, zejména u žen v období těhotenství, kdy je častým jevem otékání končetin. Je proto dobré zohlednit tento fakt při výběru a kupovat prsten tak, aby sice pěkně držel, ale nebyl přitom příliš těsný.

Důležitá je také tloušťka. Někdo na prstu nesnese více materiálu, někdo se zase rád zdobí pořádným kusem šperku, který mu nijak nepřekáží. Je třeba také brát v potaz, že prsten se vlivem používání opotřebovává a dokonce ztrácí na váze. Tlustší prsten vám proto vydrží déle než tenký. Samozřejmě záleží jak moc jsou vaše ruce namáhané.

Profil prstenu určuje z části jeho design a také pocit z nošení. Nejčastěji používané jsou snubní prsteny s půlkulatým profilem.

Pohodlnost při nošení

Při výběru snubního prstenu je dobré si uvědomit, že prsten by vám měl perfektně sedět. Neustálé sundavání a nandavání prstenu se totiž časem stane velmi otravné, a může se stát, že svůj prsten navždy odložíte do šuplíku jen proto, že vám není pohodlný při nošení. Pohodlnost určuje zejména jeho tvar a velikost. Prsten by vám neměl překážet v práci, ani při sportu. Sjednejte si proto s námi schůzku, navštivte náš ateliér a vyzkoušejte si, který prsten vám bude vyhovovat nejlépe.

Osobní vkus

Snubní prsten je vnímán jako symbol věčné lásky a předpokládá se jeho stálé, nebo alepsoň časté nošení. V takovém případě by měl ladit s vaší osobností, vaším stylem. Pokud jste spíše člověk, který rád zkouší nové trendy a nikdy vás nikdo neuvidí ve stejném oblečení dvakrát, je dobré volit paradoxně spíše umírněnější design prstenu, aby se dokázal vašemu vrtkavému stylu přizpůsobit. Pokud jste naopak spíše konzervativnější typ, můžete si dovolit prsten výraznější, který se bude na vaší ruce více vyjímat.

Často je těžké vybrat prsten, který podtrhne vaší osobnost a zároveň bude ladit s prstenem vašeho partnera. Předpokládá se totiž, že snubní prsten muže a ženy by měl mít podobný styl, aby na první pohled bylo vidět, že pár k sobě patří. Doporučujeme proto sednout si společně s vaším budoucím chotěm či chotí a v klidu probrat pro a proti vybíraných prstenů, aby ten výsledný výběr vyhovoval vám oběma.

Design prstenu

Výběr designu prstenu úzce souvisí s vaším stylem. Na výběr jsou tradiční hladké snubní prsteny bez zdobení, či naopak broušené či ryté prsteny. Pokud rádi záříte, vašemu prstu bude nejlépe ladit prsten sázený drahými kameny. V dnešní době je na výběr nespočet různých designů snubních kamenů. Navštivte naši fotogalerii a nechte se inspirovat. Samozřejmostí je i vyhotovení snubního prstenu podle vámi vytvořeného designu. Kreativitě se meze nekladou.

Přejeme vám příjemné a snadné vybírání! Neváhejte se na nás obrátit v případě, že si nebudete vědět rady