... děláme šperky více než 20 let

Jak zjistit velikost zásnubního prstenu?

Muž, který se chystá překvapit ženu svého života žádostí o ruku, stojí před velkou výzvou. A tou je nejen vybrat ten pravý zásnubní prsten tak, aby se trefil do vkusu své milé, ale především vybrat jeho správnou velikost. Úprava velikostí některých prstenů, ať už zásnubních s mnoha kameny, nebo snubních se složitým vzorem je časově i technicky náročná. Proto je lepší, zjistit velikost milé co nejpřesněji.

Která šťastná budoucí novomanželka chce nově nabytý prsten hned sundávat a dávat klenotníkovi? Žádná. Všechny ho chtějí nosit hned teď a ukázat celému světu. Jak tedy zjistit potřebnou velikost, když si ho jeho nositelka nemůže vyzkoušet?

Nejsnadnější je změřit prstýnek, který ráda nosí. Pokud ho nikdy nesundává, nabídněte jí, že zanesete její šperky ke klenotníkovi na vyčištění a při té příležitosti si jej nechte změřit takzvaným trnem, který mají určitě v každém obchodě se šperky. Máte-li to štěstí, že vaše milá vlastní prstýnků více a střídá je, pak ho můžete změřit, když ho zrovna nenosí. Nejlépe se k tomu hodí posuvné měřítko. Měříme vždy vnitřní obvod prstýnku v nejširším místě. A pozor, abyste změřili prsten, který nosí na levém prsteníčku. Je zřejmé, že třeba ukazovák a prsteník budou mít jinou velikost. Možná ale nevíte, že i stejné prsty na pravé a levé ruce jsou jinak objemné.

Při obhlídce prstýnků, které si vaše přítelkyně sama vybrala a ráda je nosí můžete získat inspiraci pro výběr prstenu zásnubního. Přejeme vám při vybírání šťastnou ruku.