... děláme šperky více než 20 let

Jaké lze na snubních prstenech dělat změny?

Snubní prsteny i všechny ostatní šperky vyrábíme tradičními ručními výrobními technikami. Chceme tak zákazníkovi nabídnout kvalitní alternativu strojové, většinou dovážené produkci.

 

Snubní prsteny z bílého zlata

Výhodou ruční práce je především osobní přístup k požadavkům zákazníka. Vychází z toho, že každý kus je vyráběn samostatně a vzniká tedy originál.

Není proto problém všechny parametry šperků upravovat podle vašich představ. Při sériovém způsobu výroby odléváním to není možné, vzhled prstenu je tam dopředu dán tvarem formy.

 

U naší kolekce snubních prstenů Vám upravíme:


Tvary profilu snubních prstenů - všechny modely v kolekci mohou mít rovný hranatý, nebo oblý zakulacený tvar. A nebo lze vyklenutí na přání udělat i zevnitř prstenu - čočkovitý tvar. Pak je třeba ale počítat s nárůstem váhy a tedy i ceny prstenů.

Barvy i kombinace barev snubních prstenů - všechny vzory mohou být vyrobeny v jiné barvě než mají ve vzorníku, např. bílé prsteny lze udělat žluté nebo bílé prsteny se žlutou drážkou uprostřed mohou být vyrobeny jako žluté prsteny s bílou drážkou a naopak.

Šířky snubních prstenů - pokud se vám některé prsteny ve vzorníku zdají moc široké, můžeme je zúžit, nebo úzké zase rozšířit.

Tloušťky snubních prstenů - masivnost lze např. zvětšit o vyklenutí zevnitř prstenů. Tím vznikne čočkovitý tvar, díky kterému lze prsten lépe nasazovat a stahovat, a zároveň lze do prstenů zasadit větší kameny.

Počet kamenů zasazených v prstenu - ano, i počty kamenů se dají změnit. Když je třeba v drážce v řadě zasazených pět kamenů, můžeme vám tam zasadit jakýkoliv jiný počet, nebo jsou-li kameny osazené po celém obvodu, lze je zasadit jen do poloviny nebo naopak. Na přání také místo zirkonů osazujeme do prstenů diamanty (brilianty).

Velikost kamenů zasazených v prstenu - kameny mohou být větší nebo menší než jsou na vzorcích, jejich velikostem se uzpůsobí i vzdálenosti drážek. Nebo lze u dámských prstenů kamínky úplně vypustit, popř. v pánských zase přidat. Dají se také měnit vzdálenosti mezi kameny a jejich rozmístění. Do prstenů zasazujeme nejčastěji zirkony nebo diamanty o průměru 1,5-1,9 mm.

Vzdálenosti vodorovných drážek - jde posunovat i s vodorovnými drážkami, prsten tedy může mít např. užší kraje a širší prostředek než má vzorek a nebo naopak.

Tvar oblých drážek - u řady našich vzorů se vyskytují drážky oblé ve kterých jsou často zasazené v dámském provedení kameny. Můžete změnit kolikrát je drážka zatočená po obvodu prstenu-jestli 2x., 4x, nebo 6x. Také jde změnit její šířka.

Jak z výše uvedeného vyplývá, můžete na snubním prstenu měnit podle svých představ úplně vše a navrhnout si tak ve spolupráci s námi svůj vlastní design, který bude nejlépe podtrhovat vaši osobnost. Zároveň nemusíte mít ale strach, že by výsledný výtvor nevypadal dobře.


Máme totiž mnoho zkušeností s výrobou snubních prstenů i dostatečnou představivost. Pokud byste tedy vymysleli něco, co by pak ve finále nebylo pěkné, tak vás usměrníme a navrhneme lepší řešení. Další možností je přinést si svůj vlastní návrh a my vám pak prsteny zhotovíme podle něj.

Za změny v designu snubních prstenů není účtován žádný příplatek navíc, pokud se nezvýší váha prstenů nebo pracnost výroby.