... děláme šperky více než 20 let

Kde se nosí zásnubní prsten

Každé svatbě předchází zásnuby. A žádné zásnuby se neobejdou bez zásnubního prstenu, kterým muž obdaruje svou nastávající. Jedním z úskalí výběru toho správného šperku je vybrat padnoucí velikost. Prsten se dá samozřejmě později upravit, ale málokterá žena chce zásnubní prsten hned po jeho získání zase odevzdat klenotníkovi. Proto je dobré vědět, na kterém prstu se zásnubní prsten nosí a podle toho zvolit jeho rozměr.

Kde nosit zásnubní prsten?

Tradičně se zásnubní prsten navléká na levý prsteníček. Lidé ve starověku věřili, že tímto prstem vede takzvaná žíla lásky, spojující prsteník přímo se srdcem. Ve skutečnosti je to spíš tak, že vyjma malíčku levé ruky je prsteníček nejméně vytíženým prstem a prsten na něm není vystaven tolikerému riziku odření.

Protože na stejný prst patří i prsten snubní, je nutné zásnubní šperk před svatebním obřadem přestěhovat. Dříve se hojně nosil na prsteníčku pravé ruky, ale dnes se stále častěji pořizují snubní a zásnubní prsteny v sadě. Ty se vzájemně doplňují a počítá se s tím, že se oba nosí na stejném prstu levé ruky.

Jelikož se v průběhu života mění velikost prstů a ne každý chce každých několik let nechat prsteny zvětšit, je samozřejmě možné prsten nosit na tom prstu, na který se vejde.