... děláme šperky více než 20 let

Kolik utratit za snubní prsteny

Pokud chystáte svůj velký den a plánujete všechny detaily svatby, jedním z důležitých momentů je i výměna snubních prstenů mezi novomanželi při slibu. Častou otázkou je, kolik se hodí za snubní prsteny utratit. Vzhledem k tomu, že snubní prsteny jsou hlavním artiklem ze svatby, který Vám po výjimečném dni zůstane, vyplatí se investovat do kvality. Dřívější tradice, že zásnubní prsten by měl být v ceně ženichových 3 platů je spíše marketingovým trikem, u snubních prstenů je však dobré si za kvalitu připlatit, už proto, že Vám bude zdobit ruku po zbytek Vašich společných dnů.

Hlavním kritériem při výběru by měl zůstat vkus nevěsty i ženicha, a to, aby se jim prstýnky líbily a rádi je nosily. Vzhledem k tomu, že nejčastějším materiálem pro snubní prsteny jsou žluté a bílé zlato, je dnes průměrnou hodnotou udáváno dvacet tisíc za oba prsteny. Samozřejmě je možné prsteny ozvláštnit speciálním designem, netradičním tvarem, nebo diamantem, který rozzáří Váš velký den. Nabídka je dnes skutečně veliká a vyplatí se soustředit se na individuální představy novomanželů.

Svatební prsteny jsou pro novomanžele stvrzením silného vztahu a dávají všem přítomným najevo, jak důležitý krok jeho předáním demonstrujete. Můžete jej tedy považovat i za investici do budoucna, protože se tím stává i vkladem do Vaší mladé domácnosti. Jako doplněk jej taky budete nosit při každodenní práci a povinnostech, vyplatí se tedy, vybrat šperk, který se Vám oběma bude líbit. S kvalitou máte jistotu, že Vaše snubní prsteny zůstanou půvabné po dlouhá léta společného života a Vaši ruku ozdobí i při zlaté svatbě.