... děláme šperky více než 20 let

Snubní prsteny bez kamenů

Snubní prsteny jsou symbolickým ozdobným kusem šperku, který reprezentuje slib oddanosti mezi dvěma lidmi. Tyto prsteny se obvykle nosí na čtvrtém prstu levé ruky, což je zažitou praxí napříč mnoha kulturami po celém světě.

Prosté snubní prsteny bez diamantů anebo jiných drahokamů jsou klasickou a současně i elegantní volbou pro budoucí manželské páry, kteří preferují čistý design bez složitého zdobení. Existuje mnoho možností, jak mohou takové prsteny vypadat, proto vybírejte z různých druhů materiálů i stylů a volte variabilní detaily podle svých konkrétních preferencí. Důležité je zejména vybrat snubní prsteny, které vyhovují vašemu osobnímu stylu a vkusu.

V případě, že aktuálně vybíráte snubní prsteny, zkuste zvážit hned několik důležitých faktorů. V tomto přehledu se pokusíme naznačit některé z klíčových aspektů, o kterých je třeba uvažovat při tomto aktu.

Barevné kovy

Nejprve se rozhodněte, jaký barevný odstín zvolíte pro váš společný šperk. Například bílé zlato dodává klenotu vysoce moderní a naprosto čistý vzhled. Naopak žluté zlato je klasickou volbou s tlumeným odstínem. Teplejší tón poskytne prstýnku červené zlato, které poslední dobou získává opět, po mnohaleté pauze, na popularitě. Určitou alternativní volbou je i platina, která je extrémně odolným a těžkým kovem s atraktivním bílým vzhledem. Právě pro svoji pevnost a odolnost se výborně hodí pro zpracování snubních prstýnků bez kamínku. Nemůžete se rozhodnou který odstín kovu zvolit? Nevadí máte ještě stále příležitost kombinovat dva nebo i více typů kovů pro vytvoření žádoucího, zajímavějšího vzhledu.

Jednoduchý design

Prsteny s jednoduchým hladkým povrchem bez jakýchkoliv zdobení nebo rýhování jsou charakteristické svým minimalistickým vzhledem. Ploché prsteny neobsahují žádné zdobení a vyznačují se tradičním a ryzím vzhledem. V porovnání k předchozímu provedení může matný povrch přidat svatebnímu skvostu moderní a sofistikovaný vzhled. Na druhou stranu lesklý povrch poskytuje tradiční až klasický vzhled.

Populární doplňky pro snubní prstýnky bez kamínků

Mnoho párů vybírá, tak zvané gravírování pro vytvoření individualizovaného nápisu s datem svatby a s iniciály novomanželů nebo třeba i s osobním vzkazem či životním krédem. Volba různých profilových tvarů, jako jsou zaoblené nebo komfortní profily, taktéž přichází ke zvážení.