... děláme šperky více než 20 let

Ztracený snubní prsten

Ztráta snubního prstenu je velice ošemetná a emotivní záležitost. Zejména, pokud k ní dojde brzy po svatbě. Navíc se ke ztrátě prstenu váže mnoho pověr, povětšinou nikoli optimistických. Tak na ně nedejte, beztak v nich nenajdete ani jednu radu, jak situaci řešit.

Co dělat, když ztratíte snubní prstýnek?

V první fázi po ztrátě rozhoďte (sociální) sítě a zkuste prsten najít. Dejte si inzerát na různá místa a různé sociální sítě, pokud došlo ke ztrátě na frekventovaném místě, třeba budete mít štěstí a váš prsten se brzy najde. Je-li to možné, najděte někoho s detektorem kovů a zkuste hledat sami.

Pokud se zdá pátrací akce marná, zřejmě nezbude nic jiného, než pořídit prsten nový. Zajděte ke klenotníkovi, z jehož dílny vaše snubní prsteny pochází. Zhotovit nový kousek, shodný s tím původním, nebude problém. Pro někoho mají snubní prsteny skutečně zásadní význam, a proto se často stává, že si manželé nechají zhotovit oba prsteny znovu, přestože ztratili pouze jeden. Někdy si vyberou dokonce jiné prsteny nebo design těch původních trochu změní. Fantazii se meze nekladou a je na každém páru, jaké řešení si vybere.

Závěrem ještě podotkneme, že ztráta prstenu není určitě žádnou tragédií, i když je jistě velmi nepříjemná. A pro příště si dovolíme malou radu: než ztrátu prstýnku řešit, je lepší jí předejít. Sundávejte si prsten před sportem, prací na zahradě či v dílně. Minimálně ho tak ochráníte před poškozením a bude vám déle dělat radost.