... děláme šperky více než 20 let

Dotazy

Výběr snubního prstenu je pro mnohé z nás vzrušující životní událost. Jak ale vybrat ten správný? Máme zde pár tipů, které vám napomůžou rozhodnout se pro ideální snubní prsten pro vás a vašeho partnera či partnerku.


Výběr zásnubního prstenu je pro mnohé z nás vzrušující životní událost. Jak ale vybrat ten správný? Máme zde návod, který vám napomůžou rozhodnout se pro ideální zásnubní prsten pro vás a vašeho partnera či partnerku.


Prsten s diamantem nebo prsten se zirkonií?

Nechat zasadit do snubního nebo zásnubního prstenu diamant nebo zirkonii? Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl v kvalitě? A v čem jsou tedy přednosti diamantu, pokud je dražší než zirkonie?


Občas se některé zvídavější zákaznice zajímají o to, jak vlastně takový snubní prsten vzniká. Proto jsem se rozhodl v tomto článku tak trochu poodhalit tajemství jeho výroby.


Snubní prsteny i všechny ostatní šperky vyrábíme tradičními ručními výrobními technikami. Chceme tak zákazníkovi nabídnout kvalitní alternativu strojové, většinou dovážené produkci.


K výrobě svatebních prstýnků používáme ty nejtvrdší slitiny zlata, aby docházelo k co nejmenšímu opotřebení při nošení. Vyrábíme z nejtvrdší a zároveň nejbělejší slitiny bílého zlata dostupné na trhu.


Často se objevuje otázka zákaznic, jak je to se žloutnutím šperků z bílého zlata. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, kde se nosí zásnubní prsten. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, jak poznat pravý diamant. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, co si nechat vyrýt na snubní prsten. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, jak poznat pravé zlato. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, kolik utratit za snubní prsteny. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, jak vyčistit zlaté šperky. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, jaké jsou druhy zapínání náušnic. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Často se objevuje otázka, jak zjistit velikost zásnubního prstenu. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.


Ztráta snubního prstenu je velice ošemetná a emotivní záležitost. Zejména, pokud k ní dojde brzy po svatbě. Navíc se ke ztrátě prstenu váže mnoho pověr, povětšinou nikoli optimistických. Tak na ně nedejte, beztak v nich nenajdete ani jednu radu, jak situaci řešit.


Ztráta šperků na dovolé je velice ošemetná a emotivní záležitost. Jak si zabalit šperky na cesty, abyste zbytečně neriskovaly jejich ztrátu?


V České republice se snubní prstýnek nosí na prsteníčku levé ruky a tak je tomu i ve většině západních zemí Evropy. Zásnubní prsten pak po svatbě můžete přesunout na prsteníček pravé ruky. Více v našem článku.