... děláme šperky více než 20 let

Dotazy

Výběr snubního prstenu je pro mnohé z nás vzrušující životní událost. Jak ale vybrat ten správný? Máme zde pár tipů, které vám napomůžou rozhodnout se pro ideální snubní prsten pro vás a vašeho partnera či partnerku.


Prsten s diamantem nebo prsten se zirkonií?

Nechat zasadit do snubního nebo zásnubního prstenu diamant nebo zirkonii? Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl v kvalitě? A v čem jsou tedy přednosti diamantu, pokud je dražší než zirkonie?


Občas se některé zvídavější zákaznice zajímají o to, jak vlastně takový snubní prsten vzniká. Proto jsem se rozhodl v tomto článku tak trochu poodhalit tajemství jeho výroby.


Snubní prsteny i všechny ostatní šperky vyrábíme tradičními ručními výrobními technikami. Chceme tak zákazníkovi nabídnout kvalitní alternativu strojové, většinou dovážené produkci.


K výrobě svatebních prstýnků používáme ty nejtvrdší slitiny zlata, aby docházelo k co nejmenšímu opotřebení při nošení. Vyrábíme z nejtvrdší a zároveň nejbělejší slitiny bílého zlata dostupné na trhu.


Často se objevuje otázka zákaznic, jak je to se žloutnutím šperků z bílého zlata. Proto bych se rád pokusil toto téma trochu rozebrat.